Zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa

Zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa

Dzisiaj w Państwowej Komisji Wyborczej Zarząd Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa ↗ w składzie: prezes Elżbieta Niedzielska ↗ (Stowarzyszenie Spacerówka), wiceprezes Agnieszka Wesołowska-Majcher (Zielone Osiedle Grabskiego) i wiceprezes Michał Wróbel (Stowarzyszenie Świadomy Obywatel Rzeszowa), złożyli zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa. Na pełnomocnika wyborczego został powołany wieloletni działacz społeczny oraz współzałożyciel Razem dla Rzeszowa Artur Polakiewicz ↗.

Jesteśmy pierwszym i jedynym w Rzeszowie komitetem wyborczym, tworzonym na podstawie przepisów o stowarzyszeniach lub organizacji społecznej. To oznacza, że zgodnie z przepisami Kodeksu wyborczego stowarzyszenia nie mogą tworzyć koalicji wyborczych, ani wchodzić w skład koalicji wyborczych partii politycznych.

Warto podkreślić, że od samego początku swojej działalności, najpierw jako ruch miejski, a obecnie stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa unikamy uczestniczenia w sporach politycznych, łącząc obywateli o różnych poglądach, zarówno gospodarczych jak i społecznych.

Jako działacze społeczni od lat z sukcesami zabiegamy o poprawę jakości życia w naszym mieście i autorzy Rzeszowskiej Strategii Obywatelskiej Zrównoważonego Rozwoju podjęliśmy decyzję o partycypacji społecznej w procesie sprawowania władzy samorządowej. Zdajmy sobie sprawę, że mieszkańcy Rzeszowa po blisko 20 latach obecnych rządów czekają na nowe kompetentne, energiczne osoby i nową jakość w samorządzie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa do wspólnego działania i włączenie się do współtworzenia naszego miasta dla przyszłych pokoleń!

Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *