Nasze zobowiązanie względem mieszkańców Rzeszowa – wybory samorządowe 2024

Nasze zobowiązanie względem mieszkańców Rzeszowa – wybory samorządowe 2024

Drodzy Mieszkańcy Rzeszowa – to ważna chwila dla Naszego miasta! Mamy przyjemność poinformować Was, że Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa został zarejestrowany. Jesteśmy jedynym w Rzeszowie komitetem wyborczym, który utworzony został na podstawie przepisów o stowarzyszeniach i organizacjach społecznych. To oznacza, że zgodnie z przepisami Kodeksu wyborczego nie możemy (i nie chcemy) tworzyć koalicji wyborczych, ani wchodzić w skład koalicji wyborczych partii politycznych.

Znacie nas od lat. Jesteśmy Waszymi sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. Jesteśmy zawsze obok, pracujemy dla i wśród Was, to nasz styl życia i świadomy wybór. Działamy dla wszystkich mieszkańców Rzeszowa, ponad podziałami, w różnego rodzaju ruchach miejskich, stowarzyszeniach, fundacjach, radach osiedla, wspólnotach mieszkaniowych, organizacjach, w tym pożytku publicznego. Nasi działacze społeczni to fachowcy w swoich obszarach, którzy dzielą się swoim czasem, wiedzą i doświadczeniem dla dobra wspólnego mieszkańców i naszego miasta Rzeszowa.

Wszystkim nam są bliskie idee społeczeństwa obywatelskiego, dlatego podjęliśmy decyzję o starcie w wyborach samorządowych. Wierzymy, że partycypacja społeczna to nie jest puste słowo. W naszej opinii, samorząd to przestrzeń aktywności obywatelskiej i chcemy, żeby samorządy były wolne od populizmu, kumoterstwa oraz partyjniactwa. Jako Komitet Wyborczy przyjęliśmy następujące postanowienia:

  • nominować niezależnego kandydata na Prezydenta Rzeszowa, zarząd Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa wręczył nominację dla prof. Jacka Strojnego;
  • na listach kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa nie mogą znajdować się osoby, które posiadają legitymacje partii politycznych;
  • kandydaci na radnych muszą aktywnie działać społecznie w swoim lokalnym środowisku lub na rzecz wszystkich mieszkańców Rzeszowa;
  • kandydaci na radnych nie mogą być zatrudnieni w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych.

Od juta naszych działaczy i przedstawicieli będzie można spotkać na ulicach miasta, będą pukać do Państwa domów, mieszkań z pytaniami jak wspólnie możemy kształtować przyszłość naszego miasta. Będziemy zbierać Wasze pomysły i oczekiwania oraz prosić o podpisy pod listami poparcia dla naszego Komitetu Wyborczego.

Duża część problemów w naszym mieście jest znana i zdefiniowana, doświadczamy ich wspólnie na co dzień, od lat mamy też wspólne oczekiwania, które nie mogą doczekać się realizacji. Działając aktywnie w środowiskach lokalnych bliskie są nam Wasze troski i potrzeby. Wkrótce przedstawimy Państwu program kierunków rozwoju i wizji miasta, który będzie połączeniem Waszych oczekiwań i refleksji dotyczących Rzeszowa z naszą dotychczasową pracą, wiedzą i doświadczeniami.

Wszystkim, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować, dziękujemy za zaangażowanie i efekty działań. Zapraszamy też nowe osoby do przyłączenia się do nas i wspólnego współdziałania dla przyszłości Rzeszowa oraz jego pokoleń – dołącz do nas, razem możemy więcej, Razem dla Rzeszowa.
(Napisz do nas: razemdlarzeszowa@gmail.com ↗)

Kandydujemy do Rady Miasta Rzeszowa, bo chcemy, żeby naszym miastem zarządzali mądrzy, zaangażowani ludzie, a nie partyjni działacze!

Kandydujemy do Rady Miasta Rzeszowa, bo chcemy zadbać o jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń mieszkańców!

Kandydujemy do Rady Miasta Rzeszowa, bo chcemy aby miasto rozwijało się w sposób zrównoważony, godny stolicy Podkarpacia i miasta Euroregionu Karpackiego!

Kandydujemy do Rady Miasta Rzeszowa, bo chcemy chronić przyrodę w naszym mieście!

Kandydujemy do Rady Miasta Rzeszowa, bo chcemy zmiany w relacjach władz miasta i podległym im jednostkom z mieszkańcami!

Kandydujemy do Rady Miasta Rzeszowa, bo chcemy faktycznego wpływu społeczeństwa obywatelskiego na kierunki rozwoju Miasta Rzeszowa!

Kandydujemy do Rady Miasta Rzeszowa, bo chcemy dzielić się naszą wiedzą, doświadczeniem i realizować naszą wizję i zobowiązania!

Kandydujemy do Rady Miasta Rzeszowa, bo chcemy łączyć ludzi i budować społeczeństwo obywatelskie!

Z sercem dla Rzeszowa 💙💚💙💙

Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *