Uchwała obywatelska w sprawie dostępu do informacji

Uchwała obywatelska w sprawie dostępu do informacji

W dniu dzisiejszym złożyliśmy do Ratusza projekt naszej uchwały obywatelskiej, któremu poparcia udzieliło 1100 obywateli miasta Rzeszowa.

Konferencja prasowa.

Szanowni Państwo

Zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie uchwały W sprawie określenia priorytetów oraz celów działania dla Prezydenta Miasta Rzeszowa dotyczących zwiększenia dostępu mieszkańców do informacji dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz inicjatyw inwestycyjnych. Ma ona na celu ułatwienie Mieszkańcom Miasta, Radnym rad osiedli oraz Radnym Miasta dostępu do bieżącej informacji na temat działań i decyzji mających potencjalnie istotny wpływ na zagospodarowanie przestrzenne miasta lub poszczególnych jego obszarów.

Ze względu na wagę zagadnienia oraz konieczność szybkiej poprawy sytuacji stoimy na stanowisku, że uchwała powinna być procedowana w trybie umożliwiającym jak najszybsze jej wejście w życie. Dlatego też prosimy podjęcie działań zapewniających uruchomienie dostępu do informacji od początku 2021 r. W przypadku braku możliwości dotrzymania tego terminu proponujemy określenie nowych, możliwie najwcześniejszych dat przy publicznym podaniu tej informacji do wiadomości.

Relacja z konferencji prasowej ze strony Kurier Rzeszowski ↗

Michał Wróbel
Obserwuj
Ostatnie artykuły autora: Michał Wróbel (zobacz wszystkie)

Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *