Spadek dotacji na sport dzieci i młodzieży

Spadek dotacji na sport dzieci i młodzieży

Media donosiły ostatnio o rekordowo wysokich kwotach na zieleń, edukacje i inwestycje drogowe jakie włodarz naszego miasta postanowił zapisać w przyszłorocznym budżecie Rzeszowa.

Jak jednak wiadomo, nie samą zielenią, infrastrukturą drogową i inwestycjami oświatowymi żyje miasto, lecz również dbałością o kulturę fizyczną, a w szczególności aktywność ruchową tych najmłodszych – dzieci i młodzieży. To nie tylko metoda na odciągnięcie młodych ludzi od wirtualnych „czasoumilaczy” i alternatywna forma spędzania wolnego czasu lecz również gwarancja lepszego zdrowia oraz rozwoju psychospołecznego.

Jak mocno zatem obecna polityka rzeszowskiego samorządu stawia na upowszechnienie aktywności ruchowej wśród mieszkańców stolicy podkarpacia? Odpowiedź brzmi, NIJAK.

Wystarczy powiedzieć, że budżet „sportowy” Rzeszowa w stosunku do 2021 zmalał prawie o połowę. Co również istotne, w trakcie tych trzech lat całkowita kwota pieniędzy jaką rzeszowski magistrat dotuje działalność licznych w naszym mieście klubów szkolących dzieci i młodzież spadła o ponad jedną trzecią. Wszystko to przy jednoczesnym wzroście dochodów miasta o 15%. 

Michał Wróbel
Obserwuj
Ostatnie artykuły autora: Michał Wróbel (zobacz wszystkie)

Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *