Nasza lista kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa [ZDJĘCIA,FILM]

Nasza lista kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa [ZDJĘCIA,FILM]

Znacie nas od lat. Jesteśmy Waszymi sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. Jesteśmy zawsze obok, pracujemy dla i wśród Was, to nasz styl życia i świadomy wybór. Działamy dla wszystkich mieszkańców Rzeszowa, ponad podziałami, w różnego rodzaju ruchach miejskich, stowarzyszeniach, fundacjach, radach osiedla, wspólnotach mieszkaniowych, organizacjach, w tym pożytku publicznego. Nasi działacze społeczni to fachowcy w swoich obszarach, którzy dzielą się swoim czasem, wiedzą i doświadczeniem dla dobra wspólnego mieszkańców i naszego miasta Rzeszowa. Teraz nadszedł czas wzięcia spraw przyszłości miasta w własne ręce – jest robota do wykonania. Zrobimy to wspólnie!

Wszystkim nam są bliskie idee społeczeństwa obywatelskiego, dlatego podjęliśmy decyzję o starcie w wyborach samorządowych. Wierzymy, że partycypacja społeczna to nie jest puste słowo. W naszej opinii, samorząd to przestrzeń aktywności obywatelskiej i chcemy, żeby samorządy były wolne od populizmu, kumoterstwa oraz partyjniactwa. Jako Komitet Wyborczy przyjęliśmy następujące postanowienia:

  • nominować niezależnego, bezpartyjnego kandydata na Prezydenta Rzeszowa, zarząd Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa wręczył nominację dla prof. Jacka Strojnego ↗;
  • na listach kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa nie mogą znajdować się osoby, które posiadają legitymacje partii politycznych;
  • kandydaci na radnych muszą aktywnie działać społecznie w swoim lokalnym środowisku lub na rzecz wszystkich mieszkańców Rzeszowa;
  • kandydaci na radnych nie mogą być zatrudnieni w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych.

Reprezentujemy 46 stowarzyszeń i organizacji działających w na terenie naszego miasta. Najmłodsza reprezentanta na listach ma 20 lat (najmłodsza kandydatka w historii Rady Miasta Rzeszowa), najstarsza 70 lat. Średnia wieku we wszystkich okręgach to 40 lat (okręg 1 – 43,6 lat, okręg 2 – 31,2 lat, okręg 3 – 38,5 lat, okręg 4 – 46,2 lat). Wystawiliśmy 33 kandydatów i kandydatek w 4 okręgach wyborczych. Parytety 50:50 (16 kobiet i 17 mężczyzn). A oto nasz zespół, jego kompetencje, pasje i zamiłowania:

OKRĘG 1 (Osiedla: Miłocin, Baranówka, Generała Władysława Andersa, Króla Stanisława Augusta, Krakowska-Południe, Franciszka Kotuli, Przybyszówka, Bzianka, Pogwizdów Nowy, Miłocin)

1. Adam Marcin Moczulski – przewodniczący Rady Osiedla Kr. St. Augusta, przedsiębiorca, członek zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej, wiceprezes Stowarzyszenia CWKS Resovia, członek stowarzyszenia Energii Miast, prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci, rodowity rzeszowianin.
2. Agnieszka Katarzyna Mikołajczyk – wieloletnia działaczka społeczna, Radna w Radzie osiedla Przybyszówka, Strażak Ratownik OSP Rzeszów-Przybyszówka, gdzie pełni funkcję Wiceprezesa, ukończyła kierunek Budownictwo na Politechnice Rzeszowskiej w specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie, od 10 lat pracuje w branży projektowej obecnie jako kierownik biura projektowego.
3. Michał Wróbel – maż, ojciec, czynny pasjonat lotnictwa, inżynier i anglista, aktywista miejski, członek samorządowej rady osiedla Krakowska – Południe, Członek Stowarzyszenia Energii Miast.
4. Natalia Magdalena Konopka – trener i Prezes Zarządu klubu SKS Piast 25 zrzeszającego miłośników łucznictwa olimpijskiego i bloczkowego. Mama i żona. Freelancerka grafiki komputerowej specjalizująca się w projektach 3D.
5. Ryszard Blicharz –  ojciec trójki dzieci, społecznik, od kilku kadencji wiceprzewodniczący Samorządowej Rady Osiedla Krakowska-Południe, wieloletni członek zarządu najstarszego klubu w Polsce CWKS Resovia.
6. Monika Maria Szlachta – przedsiębiorca, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, podróżniczka (23 kraje), od 6 lat dyrektor w Toastmasters International, gdzie zarządza strukturą 1700 członków zrzeszonych w ponad 100 klubach w 8 krajach, była radna Rady Osiedla Drabinianka, pochodzi z rodziny Leopolda „Lisa” Kuli.
7. Marcin Ciszkowicz – przedsiębiorca, człowiek wielu profesji, muzyk.
8. Agnieszka Posala-Bijoś – mama bliźniaczek i żona. Ukończyła studia wyższe na kierunku administracja o specjalności bezpieczeństwo wewnętrzne oraz zarządzanie kryzysowe. Na co dzień wykonuje zawód technika elektroradiologii i pracuję w renomowanym rzeszowskim Centrum Profilaktyki Raka Piersi. Prezes Stowarzyszenia surwiwalowo-militarnego K.B.K. Tiwaz, wraz z członkami stowarzyszenia skupia się na rozwoju umiejętności survivalowo-militarnych oraz promocji wartości patriotycznych.
9. Krzysztof Bogusław Szmigiel – przewodniczący Rady Osiedla Miłocin. Zaangażowany w liczne projekty kulturalne. Rzeszowianin zawodowo zajmujący się tematyką prawa i bezpieczeństwa pracy; współpracujący z uczelniami wyższymi jako wykładowca. Przewodniczący organizacji Związku Zawodowego. Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Prywatnie mąż, ojciec i posiadacz czarnego kota.

OKRĘG 2 (Osiedla: Staromieście, 1000 – Lecia, Załęże, Pobitno, Wilkowyja, Mieszka I, Słocina)

1. Rafał Kulig – Rada Osiedla Słocina, inżynier lotnictwa, zarządza projektami w dużej firmie lotniczej, absolwent Politechniki Rzeszowskiej
2. Joanna Choma – studiuje prawo, sekretarz w Związku Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Uczestniczka wielu akcji charytatywnych i pomocowych. Zaangażowana w kryzysie na Ukrainie, przez co została odznaczona ukraińskim białym krzyżem „HONOR ET GLORIA” . Aktywna społecznie, uwielbia pracę z ludźmi.
3. Miłosz Elgass – rzeszowianin od pokoleń, wieloletni działacz społeczny, prawnik, specjalista w zakresie bezpieczeństwa, cyberbezpieczeństwa i automatyzacji procesów – odpowiedzialny za nie w jednym z największych banków. Zastępca Komendanta Głównego Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Wykładowca akademicki. Odznaczony Krzyżem Zasługi, medalem za zasługi dla obronności kraju, medalem Pro Patria, trzykrotnie Krzyżem Strzeleckim oraz ukraińskim krzyżem „HONOR ET GLORIA”. 
4. Aneta Szczygieł – historyk oraz socjolog z wykształcenia. Związana ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec”. Aktywnie zaangażowana  w akcje społeczne m. in podczas pandemii oraz w początkowej fazie wojny na Ukrainie przygotowując dary dla obywateli Ukrainy – odpowiedzialna za międzynarodowy HUB humanitarny.
5. Patryk Walas – rodowity rzeszowianin. Współzałożyciel Stowarzyszenia Nasze Załęże, którego działanie nakierowane jest na dbałość o estetykę przestrzeni miejskiej, zrównoważony rozwój i szeroko rozumiany ład urbanistyczny. Świadomy o istocie wsparcia oraz rozwoju lokalnego sektora kultury i sztuki. 
6. Iwona Matlingiewicz – rzeszowianka, architekt, od lat prowadzi własne biuro projektowe. Członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, której bardzo zależny na ładzie przestrzennym miasta Rzeszowa.
7. Elżbieta Hałoń – z zamiłowania strażak działający w OSP Rzeszów-Słocina. Udziela się w kilku stowarzyszeniach oraz współtworzy profil o Słocinie o charakterze kulturalno – historycznym.  Ukończyła studia na kierunku ochrony środowiska.
8. Adam Napiórkowski – gorliwie dbający o historię i kulturę Pobitna oraz Wilkowyi. Prezes stowarzyszenia „Dzielnica”. Autor i współautor kilku publikacji o Pobitnie i Rzeszowskim Szlaku Konfederatów Barskich. Z wykształcenia historyk.

OKRĘG 3 (Osiedla: Śródmieście, Pułaskiego, Kmity, Staroniwa, Zwięczyca, Zawiszy Czarnego, Dąbrowskiego, Generała Grota Roweckiego, Piastów)

1. Jacek Strojny – kandydat na prezydenta Rzeszowa (pełny biogram https://jacekstrojny.pl/)
2. Ewelina Kloc – prawnik i doświadczony pracownik samorządowy. Jej specjalizacją są polityka rozwoju oraz programowanie operacyjne, w czym zdobyła wieloletnie doświadczenie. Udziela bezpłatnych porad prawnych, wspiera osoby niepełnosprawne, działa w sektorze NGO i Radzie Osiedla Staroniwa, prowadzi działalność wolontariacką, a także realizuje swoją oddolną inicjatywę pokazującą pozytywnych ludzi i miejsca w Rzeszowie.
3. Paweł Delikat – architekt, członek IARP, w tym Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej, współtwórca inicjatywy “Ocalmy Zalew”, członek i były prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerskich Drużyn Wodnych w Rzeszowie, były komendant Krakowskiego Harcerskiego Kręgu Akademickiego “Diablak”, szantymen.
4. Nikola Pantuła – najmłodsza w historii kandydatka na Radną Miasta Rzeszowa, studentka biologii, aktywistka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, pasjonatka przyrody i absolwentka IV liceum ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie.
5. Andrzej Korczyński – absolwent Politechniki Rzeszowskiej, inżynier, całe życie związany z Rzeszowem. Działacz społeczny, przez wiele lat zaangażowany w prace różnych organizacji, m.in. pomysłodawca i współzałożyciel Stowarzyszenia Akacjowa działającego w interesie mieszkańców Osiedla Kmity i sąsiednich. Pracował też na rzecz Regionalnego Stowarzyszenia Pamięci Historycznej „Ślad”.
6. Elżbieta Złonkiewicz – niezależny badacz w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie, reprezentuje Rzeszów na konferencjach i kongresach krajowych i międzynarodowych na terenie całego kraju. Na Osiedlu Piastów prawie od urodzenia, obecnie realizuje gen społecznika będąc radną Rady Osiedla Piastów.
7. Magdalena Cywińska – innowatorka, działaczka społeczna, pedagog, muzyk, przedsiębiorca, przewodnik turystyczny, miłośnik kultury i folkloru polskiego. Warkoczykarnia.pl i Mobilna Filharmonia

OKRĘG 4 (Osiedla: Budziwój, Biała, Drabinianka, Zalesie, Paderewskiego, Nowe Miasto, Matysówka)

1. Elżbieta Niedzielska – stanowcza wobec patodeweloperów, łagodna i otwarta natomiast na potrzeby Mieszkańców Zalesia, podejmująca działania społeczne poprzez Radę Osiedla Zalesie, której jest Wiceprzewodniczącą, ze Stowarzyszeniem Spacerówka walczy z chaosem urbanistycznym na Osiedlu Zalesie, broniąc terenów zielonych na wzgórzu powyżej ul. Spacerowej
2. Agnieszka Wesołowska-Majcher – matka 3 dzieci, na co dzień dbająca o dobre sąsiedztwo i ład przestrzenny, działa w stowarzyszeniu Zielone Osiedle Grabskiego, walczy o tereny zielone Żwirowni, postrach rzeszowskich patodeweloperów, sympatyk dobrej architektury
3. Krzysztof Lasota – mówiąc o sobie zawsze podkreśla: jestem z Budziwoja. Dobro tego osiedla leży mu szczególnie na sercu, dlatego wstąpił w szeregi Stowarzyszenia RDRz, prywatnie mąż i ojciec dwóch synów, otwarty na ludzi i nowe wyzwania,
4. Marcin Płodzień ze Stowarzyszenia Zielonego Osiedla Grabskiego, społecznie zarządzający wspólnotą mieszkaniową, miłośnik podróży i grzybiarz,
5. Grażyna Lewicka – dbająca o komfort mieszkania na Nowym Mieście, aktywna seniorka i członkini Rady Nadzorczej Spółdzielni Osiedla Nowe Miasto, spełniona babcia, zona i matka.
6. Oliwia Gaweł-Włoch – angażująca się w różnorodne działania społeczne i sportowe, sędzia Polskiego Związku Sportowego Cheerleaders oraz Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, specjalizuje się w bezpieczeństwie wewnętrznym, przedsiębiorca.
7. Grzegorz Kraska – wytrwały optymista, promujący energie odnawialną, kochający ojciec, Honorowy Dawca Krwi.
8. Leszek Klasicki – ratuje życie i mienie jako Strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej i Budziwoju
9. Artur Polakiewicz – pełnomocnik KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa, kształci przyszłe pokolenia jako wykładowca akademicki, wiceprezes Stowarzyszenia Świadomy Obywatel Rzeszowa, pełnomocnik zarządu Stowarzyszenia Wsparcia Politechniki Rzeszowskiej PRZ-CONNECT. Członek: Stowarzyszenia Honorowych Podhalańczyków, Ligi Obrony Kraju, Zastępca Szefa Sztabu Związku Strzeleckiego „Strzelec”, człowiek od zadań specjalnych, optymista.

Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *