Waldemar Ruszel naszym przedstawicielem w miejskiej komisji wyborczej

Waldemar Ruszel naszym przedstawicielem w miejskiej komisji wyborczej

Naszym przedstawicielem (Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa) w terenowej miejskiej komisji wyborczej będzie Waldemar Ruszel ↗. Zgłoszenia jego kandydatury dokonał nasz pełnomocnik wyborczy Artur Polakiewicz ↗ wraz z Panią Prezes Stowarzyszenia Elżbieta Niedzielska ↗.

Waldek Ruszel ↗ ma bardzo bogate doświadczenie i bardzo ciekawą historię:

“Aby coś zmienić, trzeba coś zmienić”, to życiowa idea, którą realizuje w swoim życiu codziennie od kilkunastu lat, a innych inspiruje do jej wdrożenia poprzez działalność edukacyjną i społeczną.

Cokolwiek robi jest poparte praktyką, a jest jej sporo, ponieważ w ciągu 30 lat aktywności zawodowej zebrał bardzo bogate i wartościowe doświadczenia.

Praca w dużych korporacjach pozwoliła mu poznać strategie, które wspierają ich rozwój, a jako trener uczy innych jak je wdrażać w codziennym życiu i w biznesie działania, aby realnie wpływały na efektywność działań i aby budowały jakość.

Kiedy kilkanascie lat temu poprzez pracę nad sobą na wielu płaszczyznach przeszedł zmianę osobistą z życiowego ignoranta, w “świadomego swojego potencjału człowieka” odkrył, że najważniejsi dla niego są ludzie zarówno jako jednostka jak i społeczeństwo. To praca nad sobą pozwoliła mu zrozumieć, że od jakości ludzi, którymi się otaczamy zależy sposób jego myślenia i działania, dlatego dziś tak bardzo skupia się na edukacji i uczeniu innych zmiany ich mentalności.

Kiedy 10 lat temu dokonano na nim przestępstwa finansowego z Art. 286 KK, określanego jako “doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem”, to właśnie mentalność pomogła mu nie załamać się, ale działać w sytuacji kryzysowej nie tylko we własnej sprawie, ale także dla wielu innych osób, pomagając im dokonać tego, co wcześniej było dla nich niemożliwe. To był okres kiedy poznał nieznany sobie wcześniej obszar wykluczenia społecznego, a to jeszcze bardziej zmotywowało go do działalności społecznej.

W kolejnych latach pomagając ludziom poszkodowanym w przestępstwach finansowych, poznawał działające mechanizmy i jednocześnie edukował z rozpoznawania działalności parabanków, piramid finansowych czy mechanizmu lichwy.

Analizując swoje tak skrajne życiowe doświadczenia postanowił podjąć współprace z innymi ludźmi działającymi w Organizacjach Pozarządowych, gdzie zaczął szczegółowo poznawać inne problemy społeczne – przemoc, problemy osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz pogłębił wiedzę z obszaru wykluczenia.

W tym czasie poprzez aktywności w wielu obszarach zbierał występujące problemy, analizował je i szukał kontaktów i rozwiązań, a aby szeroko spojrzeć na problemy nie tylko społeczne ale i Organizacji Pozarządowych. Przez cztery lata był członkiem Rzeszowska Rada Działalności Pożytku Publicznego ↗ przy Prezydencie Miasta Rzeszowa, w tym 1,5 roku jako Zastępca, a 1,5 roku jako Przewodniczący.

Dziś po 10 latach działalności w obszarze społecznym wie, że w jego sercu jest pomaganie innym, a realizuje to poprzez wspieranie innych Organizacji Pozarządowych w działalności oraz przygotowuje dla nich narzędzia do efektywniejszego działania.

Jako praktyk w wielu obszarach szkoli oraz uczy strategicznego podejścia, poprzez planowanie i pracę na procesie, jako skuteczne narzędzie do realizacji celów – zarówno prywatnych, biznesowych, czy społecznych. Pomaga ludziom odkrywać własny potencjał i inspiruje do pracy nad zmianą osobistą.

Uczy lepszej komunikacji, pracy w zespole i współpracy, ponieważ te umiejętności pozwalają na realnie szybsze, efektywniejsze i jakościowo lepsze działania.

Od około 7 lat aktywnie działa w ramach Rzeszowski Ruch Miejski ↗, który jako oddolna inicjatywa mieszkańców w rozproszonej strukturze reaguje na słabe strony w funkcjonowaniu “tkanki miejskiej” oraz sygnalizuje instytucjom konieczności wprowadzenia zmian w kilku obszarach – jakości życia w mieście, dostępności, ekologii, czy komunikacji pomiędzy urzędami i mieszkańcami.

W obszarze edukacji oraz zmian społecznych rozwija Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju ↗, który skupia się na człowieku jako jednostce, natomiast do szeroko pojętej aktywizacji społecznej i w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego rozwija Instytut Społeczny ↗.

Prywatnie spełnia swoje marzenia jako aktor, lubi naturę, dużo spaceruje, czyta książki rozwojowe oraz ogląda dużo filmów.

Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *