Kiedy doczekamy się zagospodarowania bulwarów?

Kiedy doczekamy się zagospodarowania bulwarów?

Minęło 11 lat od rozstrzygnięcia konkursu na koncepcję dla Parku Kultury i Wypoczynku w Rzeszowie. W 2012 roku podczas I Kongresu Planowania i Projektowania Przestrzeni Miejskiej wyłoniono zwycięzców konkursu. Z 15 pomysłów na zagospodarowanie rzeszowskich bulwarów wybrano 3 najlepsze, niestety żaden z tych projektów do tej pory nie doczekał się realizacji!

Dla przypomnienia niezrealizowanych przez władze miasta konkursów i obietnic, skłoniła nas czwartkowa informacja o rozstrzygnięciu wyników kolejnego konkursu na „Ratusz dla rzeszowian”. Pierwszy konkurs miał miejsce 25 lat temu, a zwycięska praca ASA-Architekci również nie doczekały się realizacji.

Dodatkowo warto przypomnieć, że 8 lat temu podczas Festiwalu Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie (co po latach brzmi kuriozalnie) studenci architektury z Politechniki Rzeszowskiej przedstawili projekty dotyczące wizji Rzeszowa w 2050 roku. Konkretnie – rewitalizacji Placu Balcerowicza (dzisiaj Prezydent Miasta chce dokonać zamiany działek z deweloperem).

Takich nierealizowanych wizji, konkursów w Rzeszowie jest o wiele więcej (np. plac Garncarski, prawy brzeg Wisłoka). Jest też sporo projektów RBO, które nie doczekały się wykonania. Prosimy Państwa o przypomnienie ich wszystkich w komentarzach.

Biorąc pod uwagę powyższe same nasuwają się pytania: Kiedy odbędą się kolejne konkursy na koncepcje, w stosunku do których już dawno rozstrzygnięto konkursy? Kiedy i czy w ogóle doczekamy się realizacji rozstrzygnięć konkursów? Dlaczego jeszcze w ich realizację wierzymy? A może to wszystko służy tylko piarowym zabiegom Prezydenta Miasta!?

Najbardziej szkoda tych ludzi, którzy wygrali konkursy a ich koncepcje nie doczekały się realizacji.

PS. Żadna z tych wizji nie ma odzwierciedlenia w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Zdajemy sobie sprawę, że są to dla wielu osób niewygodne pytania.

Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *