Ranking Cenowy Rzeszowskich Zarządców Nieruchomości Wspólnych (c.d.)

Ranking Cenowy Rzeszowskich Zarządców Nieruchomości Wspólnych (c.d.)

Dziś w ramach prezentacji danych szczegółowych Rankingu Cenowego Rzeszowskich Zarządców Nieruchomości Wspólnych publikujemy zestawienie opłat ponoszonych przez użytkowników lokalu mieszkalnego za opiekę zarządcy nad nieruchomością wspólną.

Koszty te, potocznie nazywane „eksploatacją”, uzależnione są od metrażu. W jego skład, w zależności od zarządcy, poza powierzchnią samego mieszkania może również wchodzić udział w powierzchni klatek schodowych, powierzchnia balkonów poza gabarytem budynku i powierzchnia komórki lokatorskiej.

Wyliczenie kosztów eksploatacyjnych przygotowano dla każdego zarządcy w oparciu o jednakową wielkość metrażu, którą w naszym przypadku było 66 m2 oraz bez uwzględnienia kosztów eksploatacji garażu podziemnego, jeśli taki w danej nieruchomości występuje.

Wyniki (galeria) prezentowane są w trzech grupach cenowych, od najtańszej (zielony kolor) do najdroższej (czerwony kolor).
WNIOSKI:
👉 różnica pomiędzy najdroższym i najtańszym zarządcą to ponad 200 zł
👉najwyższą cenę za zarządzanie i eksploatacje oferują swoim lokatorom Ci zarządcy, którzy do podstawy rozliczenia (metraż) poza powierzchnią samego mieszkania wliczają również powierzchnie np. balkonów, klatek schodowych czy komórek lokatorskich.

ZOBACZ PEŁNĄ ANALIZĘ ↗

Michał Wróbel
Obserwuj
Ostatnie artykuły autora: Michał Wróbel (zobacz wszystkie)

Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *