Oświadczenie ws. ustąpienia Prezydenta Tadeusza Ferenca

Oświadczenie ws. ustąpienia Prezydenta Tadeusza Ferenca

W nawiązaniu do wydarzenia jakim jest ustąpienie Prezydenta Tadeusza Ferenca z urzędu Prezydenta Rzeszowa i wskazanie na swojego następcę wiceministra sprawiedliwości z Solidarnej Polski p. Marcina Warchoła porozumienie „Razem dla Rzeszowa” wyraża głębokie zaniepokojenie zaistniałą sytuacją.

Politykę Tadeusza Ferenca cechowało lekceważenie porządku urbanistycznego, terenów zielonych i całkowite lekceważenie problemu smogu. Obawiamy się, zapowiadanej podczas konferencji prasowej tej zgubnej kontynuacji polityki, która przyczyni się do dalszej destrukcji naszego miasta i pogłębienia problemów, które tak licznie w nim występują. Naszym zdaniem jest to sygnał, że zostanie zachowany istniejący od 18 lat układ w naszym mieście, a zachowanie tego status quo będzie na rękę nie tylko deweloperom. 

Nasze Porozumienie nie zgadza się z dotychczasową polityką prowadzoną przez władze Miasta, jak również polityką, której prominentnym przedstawicielem jest p. Marcin Warchoł. Po wysłuchaniu konferencji mamy wrażenie, że chodzi nie tyle o dobro mieszkańców, co o utrzymanie władzy i dotychczasowych wpływów.

Politycy łatwo szermują hasłami dobra mieszkańców i jakości ich życia, ale tylko podczas i na użytek kampanii wyborczych, a po wyborach szybko o obietnicach zapominają. Łatwo też rzucają legitymacjami partyjnymi, podczas gdy układy, grupy wpływów i reprezentowany światopogląd pozostają.

Sprzeciwiamy się upartyjnianiu działalności samorządowej, ponieważ jest to zaprzeczenie idei samorządności. Samorząd to obywatele, a nie partie polityczne!

Miasto Rzeszów i jego mieszkańców stać na obywatelską kandydatkę lub kandydata na urząd prezydenta. Kandydata bezpartyjnego, niezależnego fachowca, który zna bolączki mieszkańców, problemy miasta, potrafi zarządzać kapitałem ludzkim, finansami miasta i jest niezależny od partii politycznych.

Jednocześnie deklarujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby wspomagać rozwój naszego miasta. Rozwijać je z poszanowaniem opinii jego mieszkańców, rad osiedli, ruchów miejskich i stowarzyszeń przedsiębiorców – wszystkich miejskich interesariuszy. To nasze miasto – nasze, nas mieszkańców!

Porozumienie „Razem dla Rzeszowa”

Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *